O KLUBE

LOGO KLUBU

Logo HK DETVA tvorí medveď, ktorý je symbolom sily. Patrí medzi dominantnú a najsilnejšiu zver na Podpoľaní, preto sa stal súčasťou nášho loga. To ďalej nesie názov klubu s odkazom na rok 1954,  kedy sa datuje prvá zmienka o hokeji v Detve (zdroj: Pozoruhodný príbeh detvianskeho futbalu a hokeja). Logo je zeleno-bielej farby, vo farbách mesta Detva.

LOGO KLUBU

Logo HK DETVA tvorí medveď, ktorý je symbolom sily. Patrí medzi dominantnú a najsilnejšiu zver na Podpoľaní, preto sa stal súčasťou nášho loga. To ďalej nesie názov klubu s odkazom na rok 1954, kedy sa datuje prvá zmienka o hokeji v Detve (zdroj: Pozoruhodný príbeh detvianskeho futbalu a hokeja). Logo je zeleno-bielej farby, vo farbách mesta Detva.

Činnosť klubu

Sme klub s detvianskym srdcom, verní tradíciám ku ktorým sa hrdo hlásime. Úzko a transparentne spolupracujeme s mestom Detva.

HK Detva vo svojej historicky prvej sezóne 2022/23 nastúpila v 2. hokejovej lige. A hneď bola úspešná, keď obsadila konečné druhé miesto a získala strieborné medaily. Čo je slovenská rarita pre novovzniknutý klub.

HK Detva má len tie najvyššie ambície, preto sme od začiatku nášho fungovania nastavili KPI´s (Key Performance Indicators). Touto metrikou si na pravidelnej báze vyhodnocujeme, či sa približujeme k cieľu.

Klub si svojim vystupovaním a pôsobením získal obrovskú dôveru fanúšikov a partnerov. O tom svedčí aj divácky historicky najvyššia návštevnosť v Detve, keď finále videlo až 1.600 fanúšikov a zimný štadión v Detve praskal vo švíkoch.

HK Detva je mimoriadne obľúbená aj na sociálnych sieťach. Na Facebooku má naša stránka cez 4.800 fanúšikov, čím prekonáva aj niektoré extraligové kluby! Naše čísla denne rastú aj na Instagrame a Tik Toku, kde umiestňujeme zaujímavý obsah aj zo zákulisia klubu.

Našou ďalšou víziou a snahou klubu je pomoc ľuďom a rodinám z Detvy a okolia. Pomáhame formou zbierok a darov počas našich hokejových zápasov. Pravidelná pomoc rodinám, ktoré sú v núdzi najmä zo zdravotných dôvodov. Tým sme špecifickí a odlišní od iných, veď spolu sme Detva.

My, Vy a Detviansky fanúšik

Darilo sa nám na ľade, ale čo nás teší najviac je, že sme spojili celé Podpoľanie na tribúnach! Vďaka systematickej práci vedenia HK Detva sa nám podarila veľká vec a tou bolo prinavrátenie športovej hrdosti do sŕdc fanúšika. Naplnenie tribún fanúšikmi – od najmenších až po seniorov. Zeleno – biela krv, hrdosť a česť, to je niečo čo sme tu v Detve predtým nikdy nemali.

Ciele klubu

Našim prioritným cieľom je 1. hokejová liga a stabilizácia v súťaži. Následne boj o najvyššie priečky.

Spoločne budujeme značku, ktorej budeme spoločne súčasťou. Značka, ktorá bude mať silu nielen medzi fanúšikmi, ale bude rešpektovaná a zaujímavá aj v mediálnom priestore.

Najväčšie ľudské úspechy pramenili z premeny myšlienky entuziazmu.
Tak poďme na to!

SPOLU SME DETVA !!